Друк

Особлива увага приділяється працевлаштуванню соціально вразливих верств населення

.

Про це повідомила заступник начальника районного управління праці та соціального захисту населення О.О. Морозова під час «круглого столу» у міському центрі зайнятості. Вона підкреслила, що заходи щодо підвищення зайнятості населення вживаються у районі на реалізацію соціальних ініціатив Президента України.

 Завдяки введенню в дію нового закону про зайнятість, застосовуються заходи, спрямовані на стимулювання роботодавців.

«Якщо раніше не було механізмів, які б заохочували роботодавців до створення нових робочих місць, то сьогодні нове законодавство дає нам такий механізм. Застосовується компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску у тому разі, коли нові робочі місця створюються із відповідною оплатою праці, тобто, рівень оплати працівника має бути не нижчим за три мінімальних заробітних плати. Це дуже позитивно. Особлива увага також приділяється працевлаштуванню соціально вразливих верств населення – в такому випадку роботодавцям також в обов’язковому порядку компенсується єдиний соціальний внесок», – зазначила Оксана Олександрівна.

Також посилено заходи контролю. Змінився порядок бронювання робочих місць для працевлаштування соціально вразливих верств населення. Законодавством встановлена квота 5% для кожного підприємства чисельністю понад 20 осіб.

«Якщо раніше ці робочі місця визначали органи влади, то, у зв’язку із введенням нового закону про зайнятість, їх створюють самі роботодавці. Тобто, вони самі визначають, скільки робочих місць в залежності від чисельності працюючих на підприємстві повинно бути виділено для тих, хто не може на рівних конкурувати на ринку. У випадку, коли роботодавці безпідставно відмовляють у працевлаштуванні на спеціально заброньовані робочі місця осіб з соціально вразливих верств населення, вони сплачують штраф у розмірі двох мінімальних заробітних плат», – додала вона.

Довідково. Відповідно до програми зайнятості на 2013 рік на території Новоград-Волинського району планується створити 410 нових робочих місць.

Так, протягом січня - листопада 2013 року в Новоград-Волинському районі фактично створено 348 нових робочих місць, що складає 85 % від доведеного завдання, а саме:
- на підприємствах, установах та організаціях району прийнято 88 працівників на новостворені робочі місця, ліквідовано – 15 робочих місць;
- зареєстровано 189 договорів між фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності та найманими працівниками, ліквідовано –          189 договорів;
- зареєстровано 71 фізичну особу - суб’єкта підприємницької діяльності за даними відділу державного Реєстру, ліквідовано – 53.

Інна Денисенко,
завідувач сектора інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю