Друк

Чи знаєш ти, світе, як гірко плаче полин

.

26 квітня 1986 року о 1 годині 24 хвилини у приміщенні четвертого енергоблока при виведенні його в плановий ремонт і проведенні випробувань турбогенератора стався вибух і виникла пожежа.

32 роки минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць. Надто вражаючими і болісними були ці подробиці...
Аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша у світі техногенна катастрофа, яка за негативним впливом на довкілля перевищила руйнівну силу 300 атомних бомб, скинутих на Хіросіму.
Як наслідок катастрофи, радіація вразила нищівною силою території України, Білорусії і Росії. Та чи не найбільшого лиха зазнали північні райони нашої області – Народицький, Овруцький, Лугинський, Олевський, Коростенський, Малинський, Ємільчинський і частина Новоград-Волинського району.
У Новоград-Волинській районній бібліотеці імені Лесі Українки оформлено книжкову виставку «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті». Читачі бібліотеки ознайомились з літературою, яка була представлена на виставці. Особливо зацікавилися книгою «Чорний біль Житомирщини», в якій у науково-популярній формі висвітлені різноманітні аспекти впливу чорнобильської трагедії на життя населення Житомирщини. Також читачі бібліотеки звернули увагу на книгу «Книга пам'яті України. Чорнобильська трагедія. Житомирська область», мета якої вшанувати подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
Люди із зони відчуження змушені були назавжди залишити колись квітучі села. Спорожніли ошатні оселі, приміщення шкіл, будівлі культурно-побутового та господарського призначення. Лише попереджувальні почорнілі дерев'яні знаки, встановлені місцевою владою, нагадують про страшну катастрофу і закликають людство бути надалі пильним.

Матеріал підготувала завідувач
відділу обслуговування користувачів
районної бібліотеки ім. Лесі Українки
Олена Боровська