Друк

Навчально-методичні тренінги з питань запровадження Державного стандарту початкової освіти

.

З 4 по 22 червня 2018 року в рамках підготовки до роботи в умовах Нової української школи відбулися ІІ та ІІІ сесії навчально-методичних тренінгів з питань запровадження Державного стандарту початкової освіти. Їх учасниками були 48 вчителів початкової ланки ЗЗСО району, Брониківської, Городницької, Піщівської та Чижівської ОТГ, які в 2018-2019 навчальному році будуть працювати в 1 класі.

Реалізацію змісту тренінгів забезпечувала тренер Желізко Руслана Цезарівна, вчитель початкових класів Слободороманівської гімназії.
Працюючи в групах учасники тренінгів за дні плідної співпраці в динамічних та інтерактивних формах:
• опрацювали новий Державний стандарт початкової освіти, Типові освітні програми 1-2 класів та навчальні плани;
• вчилися правильно формувати ефективне та безпечне середовище освітнього простору початкової школи;
• поглибили розуміння інтегрованого навчання, розвинули навички планування в умовах інтегрованого навчання та оцінювання освітніх досягнень учнів;
• розглянули особливості викладання навчальних предметів інтегрованого курсу «Я досліджую світ»;
• вивчали досвід запровадження інновацій у роботі з батьками - педагогіка партнерства;
• ознайомились з методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок»;
• провели інтерактивні вправи з проблем інклюзивної освіти.
Під час навчання Руслана Цезарівна постійно звертала увагу присутніх на важливі аспекти НУШ: методику проведення ранкових зустрічей, інтегроване навчання, тренінг як ефективний метод групової роботи, організацію освітнього середовища, що належить дітям, використання ментальних карт, тематичне планування, вектори інклюзії та особливості психічних і пізнавальних процесів дитини 6-7 річного віку тощо.
В ході навчання відбулись зустричі з начальником відділу освіти О.А. Антипчуком та представниками КЗ «ЖОІППО» ЖОР: проректором А.Ф. Шегедою, методистом центру методичного забезпечення Т.О. Трохименко, завідувачем навчально-методичного кабінету психологічної служби системи освіти, тренером НУШ Н.О. Осадчук, завідувачем кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін, тренером НУШ Л.М. Ковригіною, методистами В.М. Бовсунівським та А.М. Гошко. Говорили про реформу освіти, про Нову українську школу, про очікування суспільства, про нову модель підвищення кваліфікації педагогів для учасників тренінгів. А ще про велику відповідальність усіх і кожного, зокрема, у глобальних процесах пізнання нового і творіння майбутнього.