Друк

Про роботу спостережної комісії за 2015 рік

.

Станом на початок 2016 року на обліку спостережної комісії перебуває 16 осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання, 9 з яких поставлено на облік протягом 2015 року.

Відповідно до положення, спостережна комісія організовує та здійснює громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, організовує виховну роботу з особами, умовно-достроково звільненими від покарання, надання допомоги у соціальній реабілітації таких осіб.

З метою координації діяльності з органами кримінально-виконавчої інспекції у виправленні та ресоціалізації засуджених осіб, протягом 2015 року щомісячно проводились спільні наради з працівниками Новоград-Волинського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, на яких розглядались питання про стан злочинності, уточнювались списки звільнених осіб, розроблялись плани роботи спрямовані на недопущення скоєння повторних злочинів та правопорушень серед підоблікових осіб.

Спільно з міжрайонним відділом КВІ УДПтСУ у Житомирській області, Новоград-Волинським МВ УМВС щомісячно проводяться спільні перевірки за місцем проживання підоблікових осіб, семінари, заходи, направлені на проведення профілактичної роботи серед вказаної категорії осіб, а також у молодіжному та підлітковому середовищі.

Протягом 2015 року проведено 12 засідань спостережної комісії, на яких розглянуто особові справи 9 осіб, поставлених на облік комісії протягом звітного періоду. На засіданнях спостережної комісії (протокол № 1 від 29.01.2015 р., протокол № 6 від 25.06.2015 р.) розглядалось питання про роботу міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції у 2014 році та у 1 півріччі 2015 року відповідно, подання про умовно-дострокове звільнення засуджених осіб від відбування покарання у вигляді виправних робіт.

Головою комісії, її членами здійснюється особистий прийом громадян звільнених з місць позбавлення волі. Таким особам надається допомога у відновленні втрачених документів, працевлаштуванні, інші соціальні послуги, що сприяють адаптації таких осіб у суспільстві. Інформування громадськості про роботу спостережної комісії протягом року здійснено у січні та червні 2015 року на веб-сайті районної державної адміністрації. Протягом 2015 року до спостережної комісії надійшло повідомлення «Про стан профілактики рецидивної злочинності серед засуджених до покарань не пов'язаних з позбавленням волі по Новоград-Волинському підрозділу міжрайонного відділу КВІ УДПтС України в Житомирській області у 2014 році» (вх. № 2 від 28.01.2015 р.)

При Новоград-Волинському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, організовано роботу консультативного пункту, в рамках якого проводиться індивідуальне консультування неповнолітніх та молоді, засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Протягом 2015 року у рамках роботи консультативного пункту охоплено 27 осіб (у т.ч. 3 неповнолітніх осіб), які перебувають на обліку КВІ УДПтСУ у Житомирській області, яким надано 51 індивідуальна соціальна послуга, що дає можливість виявляти осіб, які потребують особливої уваги, встановлення соціального супроводу таких осіб, з метою недопущення рецидивних злочинів.

Під соціальним супроводом перебуває 2 сім'ї, у яких виховуються 2 неповнолітніх дітей, засуджених до покарань не пов'язаних з позбавленням волі, яким надано 21 послугу щодо профілактики девіантної поведінки, скоєння рецидивних злочинів, залучення до навчання, підвищення виховного потенціалу даної категорії сімей.

Усього протягом 2015 року соціальними послугами охоплено 70 осіб, з них 9 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, 61 умовно-засуджених осіб, у т.ч. 7 неповнолітніх, які перебувають на обліку КВІ УДПтСУ у Житомирській області. Вказаним особам надано 135 індивідуальних соціальних послуг.

Відповідно п.11 вказаного Положення у міськрайонній газеті «Лесин край» від 01.01.2015 р. № 1 поміщено повідомлення про припинення повноважень членів комісії та формування нового її складу протягом тримісячного терміну.

Голова спостережної комісії,
заступник голови
державної адміністрації
Н.В.Даниленко