Друк

#ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: В Житомирській області налічується 12 міст та 43 селищ міського типу (містечок)

.

26 січня 2024 року набирає чинності Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». 

 

26 жовтня 2023 року у газеті «Голос України» було офіційно опубліковано Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». 

Відтепер в Україні не буде такого поняття, як «селище міського типу». 

У Законі йдеться про те, що населені пункти з компактною забудовою і чисельністю населення понад 10 000 жителів будуть належати до категорії міст, населені пункти з переважно садибною забудовою і чисельністю населення понад 5 000 жителів – до категорії селищ, населені пункти із садибною забудовою і загальною чисельністю населення менше ніж 5 000 жителів – до категорії сіл. 

При цьому населені пункти, які до дня набрання чинності Закону належать до категорії міст зберігають цей статус незалежно від кількості жителів та забудови. А населені пункти, які до дня набрання чинності цим Законом були віднесені до категорії селищ міського типу, з дня набрання чинності цим Законом належать до категорії селищ.

 
За інформацією ЖОВА