Друк

На Житомирщині відбулися масштабні навчання протипожежних команд лісових господарств з 3 областей України

.

На відкритті навчання учасників привітав начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

 

Під час навчань лісівники відпрацювали гасіння пожеж з використанням різних типів техніки. Зокрема мобільних груп, які здатні швидко діставатися найвіддаленіших куточків лісових масивів, спеціалізованих пожежних машин, всюдихода амфібії та, навіть, пожежного танку.

Ця важка техніка нещодавно була передана лісівникам Житомирщини з ізюмського напрямку на сході України. Після проведеного відновлення пожежний танк може використовуватись задля прокладання шляху для пожежних машин, навіть на замінованій території, а також для гасіння пожеж з використанням піноутворювача та власного запасу води.

Віталій Бунечко відзначив, що лісове господарство є невід’ємною частиною життя та економічного зростання громад Житомирщини як в мирні часи, та і в умовах воєнного часу. Попри війну з початку року підрозділи державного підприємства «Ліси України» у Житомирській області наповнили бюджети усіх рівнів вже на понад 143 мільйони гривень.

Від початку повномасштабного вторгнення у тісній співпраці з Житомирською обласною військовою адміністрацією та військовим командуванням лісівники Житомирщини передали на потреби Сил оборони 85 тисяч кубометрів лісоматеріалів, 20 тисяч літрів палива та 136 одиниць техніки. Ця деревина є частиною ліній глибокоешелонованої оборони та фортифікаційних споруд на півночі Житомирщини, Київщини, а також – укріплень на Миколаївщині, Запорізькій області та Донеччині.

Також він зазначив, що на Житомирщині триває відновлення лісів. Від початку реалізації програми Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна», яка стартувала незадовго до повномасштабного вторгнення, лісівники Столичного лісового офісу висадили вже 115 млн сіянців на площі майже 17 тисяч гектарів. Тільки цієї весни на Житомирщині було висаджено майже 27,5 млн штук сіянців на площі 4 тисячі гектарів.

«Наша співпраця не припиняється. Разом з обласною владою та громадами лісівникам вдалося збільшити площу лісових насаджень ще майже на 1300 гектарів коштом передачі державному підприємству самозаліснених площ», — підкреслив очільник області.

 Інформація з сайту Житомирської ОВА