Друк

З 1 квітня 2023 року на водоймах Житомирської області розпочинається весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

.

Відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області від 23 березня 2023 року № 16 (http://zt.darg.gov.ua/files/14/nakaz_nerest_2023.pdf) затверджено терміни нерестового періоду, під час якого забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Житомирської області:

 

• з 1 квітня по 20 травня – у річках та їх кореневих водах;

• з 1 квітня по 9 червня – у водосховищах;

• з 1 квітня по 30 червня – у придаткових водах.

Крім того, даним наказом затверджено межі нерестовищ по всій акваторії рибогосподарських водних об’єктів, підконтрольних Житомирському рибоохоронному патрулю, за виключенням ділянок в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється любительське та спортивне рибальство відповідно до вимог Правил любительського і спортивного рибальства.

Відповідно до оновлених Правил рибальства під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега за межами нерестовищ, а також в адміністративних межах населених пунктів.

Забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях у період нересту, на нерестовищах, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Також нагадуємо, що відповідно до Наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області від 17.11.2022 р. №60-у у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області до 30 червня 2023 року діє заборона на будь-який лов річкових раків.

 

За інформацією відділу житлово-комунального господарства, архітектури, містобудування, інфраструктури, цивільного захисту населення та оборонної роботи