Друк

Прийміть дитину у свою родину

.

Право жити та виховуватись в сім’ї кожна дитина має від народження та в силу народження. Проте, сумна статистика підтверджує той факт, що в Україні продовжує зростати кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

А на фоні сьогодення гостро постає питання влаштування у сімейні форми виховання дітей, які втратили батьків внаслідок війни з росією. Одними з таких форм є прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

Прийомна сім’я (ПС) - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на власній житловій площі/договір оренди.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ)- окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на власній житловій площі/договір оренди або в наданому державою приміщенні. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 разом із власними.

З боку держави на утримання кожної прийомної дитини/дитини-вихованця виплачується щомісячна державна соціальна допомога, яка становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, одному з прийомних батьків або батьків-вихователів - державна зарплата.

Період функціонування прийомної сім’ї зараховується до їх загального і безперервного трудового стажу.

Якщо Ви бажаєте створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, Вам потрібно звернутися до служби у справах дітей Новоград-Волинської районної військової (державної) адміністрації за адресою: м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка,16, каб. 101 та надати наступні документи:

  • заяву про створення ПС/ДБСТ;
  • копії  своїх паспортів;
  • довідку про склад сім’ї (форма №3);
  • копію свідоцтва про шлюб (для сімейних пар);
  • довідку про стан Вашого здоров’я та членів сім’ї, які проживають разом з Вами (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);
  • довідку про доходи потенційної ПС/ДБСТ;
  • довідки про несудимість потенційних прийомних батьків/батьків-вихователів;
  • документи, які засвідчують право власності на житло;
  • нотаріально засвідчену письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з Вами, на утворення прийомної сім’ї.

 

         Після збору та подачі всіх необхідних документів кандидати в прийомні батьки/батьки-вихователі проходять навчання на базі обласного центру соціальних служб, де отримують довідку про проходження навчання кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі та рекомендацію про включення до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

 Коли Ви берете дитину, тому що хочете її любити, піклуватися про неї, дати їй сім`ю, підготувати її до дорослого життя – це найбільш сприятливий прогноз гарного функціонування прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу.

Якщо Ви можете подарувати дитині тепло материнських рук, лагідну посмішку та надійне татове плече, прийміть дитину у свою родину!