Друк

Соціальна підтримка військовослужбовців та сімей загиблих що брали участь в АТО станом на серпень 2015 року

Питання соціального захисту демобілізованих осіб на постійному контролі. Прийнято районну програму соціальної підтримки військовослужбовців та сімей загиблих що брали участь в АТО. На виконання програми передбачено 225 тис. грн. з районного бюджету.
• За 2014рік та станом на 02.09.2015року сім'ям загиблих військовослужбовців з районного бюджету надано матеріальну одноразову грошову допомогу на загальну суму 75тис. грн.
• З обласного бюджету виділено допомогу на загальну суму 360 тис. грн.
• Від Міністерства оборони України отримало 13 сімей загиблих військовослужбовців на суму 6 млн. 871 тис. грн.


Встановлено 11 меморіальних пам'ятних дошок загиблим учасникам АТО. Передбачено надання матеріальної допомоги сім'ям загиблим для виготовлення та встановлення пам'ятників в розмірі 10 тис. грн. кожній.

Протягом 2014-2015 років було проведено 9 засідань районної комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу учасника війни та вирішення інших спірних питань по встановленні статусу ветерана війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Рішенням комісії було надано статус «Члена сім'ї загиблого ветерана війни» 15 сім'ям загиблих учасників АТО, які користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту».

Усім мобілізованим протягом 1-6 хвилі мобілізації за кошти сільських рад Новоград — Волинського району виділено матеріальної допомоги на загальну суму 618 тис. грн.
19 демобілізованих непрацюючих учасників АТО поставлено на облік у центрі зайнятості для подальшого працевлаштування.

Районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснено оцінку потреб 13 сімей загиблих учасників АТО у соціальних послугах, у яких виховується 10 дітей.

Через благодійні організації дітям учасників АТО організовано оздоровлення в Іспанії. Також буде забезпечуватися першочергове оздоровлення усіх дітей із родин демобілізованих військовослужбовців. 30 дітей оздоровлені на базі пришкільних таборів денного перебування учнів та 15 забезпечені путівками до дитячого оздоровчого закладу в смт. Кам'яний Брід Баранівського району.

Прийнято рішення щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою на 4 земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та на 13 земельних ділянок для будівництва.

Комунальним закладом «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоград-Волинського району» постійно проводиться обов'язковий медичний огляд військовослужбовців, звільнених у запас (демобілізованих), які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - демобілізовані військовослужбовці), та направлення демобілізованих військовослужбовців, у яких виявлені порушення у стані здоров'я, на стаціонарне (амбулаторне) обстеження, лікування, реабілітацію у заклади охорони здоров'я визначені наказом департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації № 537 від 29.04.2015 «Про організацію лікування та медичної реабілітації учасників антитерористичної операції». Проведено диспансеризацію 81 демобілізованих військовослужбовців з визначенням необхідності в санаторно-курортному лікуванні та реабілітації.

Один учасник антитерористичної операції забезпечений протезом верхньої лівої кінцівки та ортопедичним взуттям. 62 учасники АТО, які набули статус інваліда війни та учасника бойових дій перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням відповідно до ПКМУ від 31.03.2015 р. №200 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням". Один учасник АТО, який має статус інваліда війни перебуває на обліку в департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для забезпечення автотранспортом та 5 видано направлення для проходження медико-соціальної експертизи на предмет визначення автотранспорту. Для поліпшення житлових умов на обліку за місцем реєстрації перебуває дві сім'ї загиблих військовослужбовців (Сирих Сергій Миколайович с.Олександрівка, Півоварчук Сергій Олександрович с.Тернівка), один інвалід війни (Гордійчук Сергій Георгійович с.Колодянка), та учасник бойових дій , який втратив функціональні можливості нижніх кінцівок (Федорчук Олег Дмитрович с.Наталівка).
Районною державною адміністрацією відповідно до ПКМУ від 04.03.2015 р. №105 "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період" прийнято розрахунки компенсації середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації за січень-липень 2015 року від 23 організацій району. Відшкодовано підприємствам 1млн.794тис.грн.