Друк

До уваги учасників АТО! Скористайтеся програмами підтримки

Пріоритетним завданням усіх органів влади є забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

В Житомирській області на підтримку учасників АТО, сімей загиблих військовослужбовців, інвалідів діють додаткові соціальні програми.
Отже, яку допомогу можуть отримати учасники АТО за обласними програмами.
Матеріальна грошова допомога учасникам АТО, їх родинам та сім'ям загиблих надається за Програмою соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення Житомирської області на 2013-2017 роки. З обласного бюджету на ці цілі виділено 9,5 млн грн.
На сьогодні грошову допомогу виплачено 179 родинам загиблих військовослужбовців на загальну суму 5370,0 тис. грн, 285 пораненим військовослужбовцям на загальну суму 452,9 тис. грн та 250 членам сімей учасників антитерористичної операції на загальну суму 140,3 тис. грн. Крім того, виплати грошових допомог здійснюються і за рахунок місцевих бюджетів.
4,77 млн грн з обласного бюджету спрямовано на проведення лікування у закладах охорони здоров'я та медичної реабілітації у санаторно-курортних закладах учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих. У тому числі учасники АТО можуть безкоштовно скористатися стоматологічними послугами (лікування та протезування).
Це забезпечується у рамках Програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, у 2015 році.
Учасники АТО можуть також отримати одноразову грошову допомогу з обласного бюджету на лікування та реабілітацію за кордоном. На це в бюджеті передбачено 0,5 млн грн.
Вже понад 2 тис. осіб пройшли лікування у медичних закладах області та реабілітацію в санаторно-курортних закладах.
З будь-якими питаннями учасники антитерористичної операції та їх сім'ї можуть звернутися до Центру допомоги учасникам АТО при Житомирській ОДА, до місцевих та обласних управлінь соціального захисту населення й охорони здоров'я.
Центр допомоги учасникам АТО працює за принципом «єдиного вікна» та сприяє у наданні комплексної допомоги учасникам АТО, їх сім'ям та родинам загиблих. Центр розташований в облдержадміністрації: м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 1, каб. 101. Режим роботи: понеділок-четвер – з 9:00 до 18:15, п'ятниця – з 9:00 до 17:00. Контактний телефон: (0412)47-50-06.