Друк

Районний семінар-практикум вчителів хімії та біології

.

Сучасне життя висунуло суспільний запит на виховання творчої особистості, здатної самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі і нестандартні рішення.

Формування особистості сучасного типу, громадянина й патріота суверенної Української держави є одним із найважливіших завдань сьогодення, реалізація якого покладається на систему освіти, де провідним завданням є розвиток життєвих компетенцій через навчально-виховний процес у школі. Саме з цією метою відбувся районний семінар-практикум вчителів хімії та біології на базі Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з проблеми «Формування ключових компетентностей на уроках хімії та біології»
Метою роботи семінару було обговорення теоретичних та практичних аспектів, формування ключових та предметних компетентностей особистості шляхом використання новітніх методик навчально-пізнавальної діяльності на уроках хімії та біології.
Гостей вітали учнівський та педагогічний колективи. Директор школи Будерацька Світлана Святославівна ознайомила учасників семінару з пріоритетними напрямками роботи школи, наголосила на тому, що учні мають творчий потенціал і показують свої здібності на різноманітних конкурсах, предметних олімпіадах та підтверджують свої знання на ЗНО. Цьому сприяє творчий, дружній педагогічний колектив закладу.
Змістовною та актуальною була практична частина семінару, під час якої було продемонстровано високий професійний потенціал. Урок хімії у 8 класі на тему: «Узагальнення знань з теми «Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва. Будова атома»» провела Степанюк Лариса Дмитрівна, вчитель вищої категорії, «Старший учитель». На уроці педагог продемонструвала присутнім методи формування предметних та ключових компетентностей, активізацію пізнавальної діяльності учнів шляхом використання активних методів роботи та засобів ІКТ.
Присутні на семінарі стали активними учасниками майстер-класу «Використання інтерактивних методів навчання на уроках хімії», який провела вчитель хімії Новороманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черниш Оксана Сергіївна. Вана ще раз довела, що основними завданнями педагога є стимулювання навчально-пізнавальної активності учнів та формування у них ключових та предметних компетентностей.
Прекрасний настрій вчителі отримали від загальношкільного заходу «Ми – за здорову душу, тіло і щасливе майбутнє».
В теоретичній частині семінару було розглянуто та проаналізовано формування ключових компетентностей на уроках хімії та біології, особливості проведення ДПА-ЗНО у 2017 році, участь у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус» для учнів та вчителів.
Також гості відвідали виставку із картин вишитих бісером та нитками, яку створили власноруч учні навчального закладу та вчитель початкових класів Степанюк Світлана Олександрівна.
Присутні на семінарі відмітили високу результативність та практичність проведеного заходу, який пройшов у творчій атмосфері. Учасникам семінару запропоновано матеріали для використання у подальшій роботі.

joomlamodniyportal.ru