Друк

Командно-штабне навчання з цивільного захисту

.

Житомирська обласна військова адміністрація провела командно-штабне навчання з питань цивільного захисту при Звягельській РВА.

Відкрив навчання начальник Звягельської районної військової адміністрації Іван Туровський. Учасники: органи управління та сили цивільного захисту Звягельської ланки ТП ЄДС ЦЗ Житомирської області; місцева комісія з питань ТЕБ та НС, комісія з питань евакуації; ДПРЧ ГУ ДСНС України у Житомирській області.

Тема: "Дії органів управління та сил цивільного захисту Звягельської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Житомирської області у разі виникнення надзвичайних ситуацій в особливий період".
Протягом двох днів фахівці цивільного захисту, рятувальники, медики, поліцейські та представники інших служб відпрацьовували алгоритми дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій в умовах воєнного часу на території Баранівської, Ємільчинської, Звягельської субланок Звягельської ланки ТП ЄДС ЦЗ Житомирської області.
Мета цього заходу:
підвищення рівня готовності органів управління та сил цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації в умовах воєнного часу;
відпрацювання чіткої координації між різними службами та відомствами;
вдосконалення навичок рятувальників та інших фахівців з надання допомоги постраждалим;
підготовка до можливих викликів у воєнний час та забезпечення безпеки населення Звягельщини.
Навчання проходили представники всіх громад району та техніки в онлайн режимі. Це відбулось населення району. Учасникам розглядали ситуації, які можуть виникати в умовах воєнного стану, та відповідно опрацьовувались можливі дії кожної задіяної ланки.
"Ми маємо бути готові до будь-яких викликів, адже всі ми знаємо, наскільки підступний ворог, з яким ми боремось", – говорив Іван Туровський.

Час, в якому ми живемо, вимагає від нас рішучих кроків та злагоджених дій. Навчання, які вже не вперше проходять на базі адміністрації, важливі, адже скориговують дії на випадок ситуацій, які, на жаль, можуть статись в будь-який момент.
Присутні ознайомились з порядком дій при:
пожежах, які можуть призвести до вибухів та розповсюдження вражаючих факторів;
пожежі на об’єкті транспортування, зберігання легкозаймистих, горючих, а також вибухонебезпечних речовин;
влучання уламків ракети у житлові будинки.
Та інші ситуації, які нині стали реаліями України.
Навчання продемонстрували високий рівень готовності органів управління та сил цивільного захисту Звягельської ланки ТП ЄДС ЦЗ Житомирської області до реагування на надзвичайні ситуації в умовах воєнного часу. Командно-штабне навчання стало цінним досвідом для всіх учасників.