Друк

Укренерго повідомляє: Сьогодні по всій Україні будуть застосовані графіки погодинних відключень (11 червня)

.

Як повідомляє НЕК “Укренерго”, сьогодні, 11 червня, по всій території України обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів з 14:00 до 19:00.

 

Енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури, які виконують функцію життєзабезпечення населення, обмежуватись не буде.

Детальніше про планові відключення електроенергії читайте ТУТ.

Нагадуємо, що певним категоріям населення можна оформити житлову субсидію. В держбюджеті передбачено кошти для  всіх родин, які дійсно потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг.

Механізм субсидій працює так, що, для всіх родин, які вже отримують субсидії, при підвищені тарифу (у даному випадку – тарифу на електроенергію для населення) субсидія буде перерахована автоматично. З січня 2023 року субсидії повністю цифровізовані.

Якщо родина НЕ отримувала субсидій, але внаслідок підвищення тарифів відчула, що оплата житлово-комунальних послуг є надмірною, то треба звернутися до Пенсійного фонду. Нарахування виплат здійснює Пенсійний фонд.

 

Субсидія надається особам зі складу домогосподарства, якщо вони сплачують за комунальні послуги більше, ніж визначений для них обов’язковий платіж.

Платіж розраховується індивідуально, залежить від середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Також мають значення майновий стан домогосподарства і норми споживання.

Заяву на субсидію можна заповнити на сайті Дія чи на сайті Пенсійного фонду.

Оформити житлову субсидію може:

  • одна з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
  • людина, яка орендує житло на підставі договору оренди;
  • ВПО, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні, навіть без укладення договору оренди. Тоді до заяви додаються документи, що підтверджують проживання за адресою домогосподарства (наприклад, довідка ВПО).

 

Інформація з сайту Житомирської ОВА