Друк

Впровадження моделі Барнахуса — це перш за все посилення захисту дітей-постраждалих від насильства, — Віктор Градівський

.

Сьогодні, 29 травня, відбулося засідання «круглого столу» з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо відкриття центру Барнахус в Житомирській області.

 

 

Участь у заході взяли заступник начальника ОВА Віктор Градівський, керівниця програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джин Чой, представники Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, зацікавлені представники суддівського корпусу, органів правопорядку, Координаційного центру з надання правової допомоги, місцевих органів влади, міжнародних організацій та громадських організацій, представники профільних структурних підрозділів ОВА.

 

Зокрема учасники круглого столу обговорили актуальні питання та перспективи імплементації моделі Барнахус в Україні та Житомирщині зокрема.

 

Житомирщина, наразі, в числі одинадцяти регіонів України, яка реалізує важливий проєкт щодо впровадження моделі Барнахуса для захисту дітей-постраждалих від насильства.

 

Додатково було заслухано презентацію програми ЮНІСЕФ щодо комплексної підтримки захисту прав дітей в Україні в умовах воєнного часу та обговорено головні аспекти реалізації пілотного проєкту щодо впровадження моделі Барнахус.

 

Особлива увага приділяється також і діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Зокрема на Житомирщині створено та функціонує 41 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, з яких 14 утворено цього року.

 

Також завдяки реалізації державної субвенції в області працює чотири служби підтримки постраждалих осіб. Це два притулки у Березівській та Романівській громадах, денний центр у Курненській громаді та спеціалізована служба у  Семенівській громаді.

З сайту ЖОВА